Корисні поради лікарів: як лікуватися категорично не можна

Народна медицина може нашкодити. Лікування бабусиними рецептами такими, як прогрівання парою вареної картоплі, чайними пакетиками або саморобними краплями від нежитю може мати важкі наслідки. Медики пояснили, що з народного арсеналу лікує, а що може і покалічити.

Так наприклад, якщо дихати парою картоплі, є ризик обпекти собі верхні дихальні шляхи і навіть стравохід. Таке лікування може призвести до більш неприємних наслідків, ніж звичайний нежить.

При цьому медики кажуть, що були випадки, коли пацієнти призначали себе самі якісь саморобні краплі або ж використовували фіто-свічки. Це вставляли в слуховий прохід і підпалювалося. Тому замість оздоровчого ефекту хворі отримували опікові ушкодження. А закапування соку алое, каланхое, цибулі або часнику – може спровокувати гострі алергічні реакції.

Також сода, яку люди люблять пити, коли у них печія. При цьому вони відчувають недовгий полегшення, але не знають, що після нього настає погіршення. Тому що кислота починає ще більше секретироваться клітинами шлунка. І тому печія тільки посилюється з часом.

Інший популярний міф – відігрівати гнійні запальні процеси мішечками солі або пакетиками чаю. Цього робити категорично не можна, інакше лікарняному ліжку не уникнути, попереджають лікарі.

А часто кошти, які могли б допомогти, люди просто неправильно використовують. Наприклад, гірчичники ні в якому разі не можна прикладати при високій температурі. Тому що стан хворого тільки погіршиться.
А ось фітотерапію, або популярну в народі гомеопатію, лікарі вважають безпечною. Але за умови, якщо її правильно призначити і приймати. Адже препаратів рослинного походження теж притаманний побічний ефект.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *