Народна медицина може нашкодити. Лікування бабусиними рецептами такими, як прогрівання парою вареної картоплі, чайними пакетиками або саморобними краплями від нежитю може мати важкі наслідки. Медики пояснили, що з народного арсеналу лікує, а що може і покалічити.
Так наприклад, якщо дихати парою картоплі, є ризик обпекти собі верхні дихальні шляхи і навіть стравохід. Таке лікування може призвести до більш неприємних наслідків, ніж звичайний нежить.
При цьому медики кажуть, що були випадки, коли пацієнти призначали себе самі якісь саморобні краплі або ж використовували фіто-свічки. Це вставляли в слуховий прохід і підпалювалося. Тому замість оздоровчого ефекту хворі отримували опікові ушкодження. А закапування соку алое, каланхое, цибулі або часнику – може спровокувати гострі алергічні реакції.
Також сода, яку люди люблять пити, коли у них печія. При цьому вони відчувають недовгий полегшення, але не знають, що після нього настає погіршення. Тому що кислота починає ще більше секретироваться клітинами шлунка. І тому печія тільки посилюється з часом.
Інший популярний міф – відігрівати гнійні запальні процеси мішечками солі або пакетиками чаю. Цього робити категорично не можна, інакше лікарняному ліжку не уникнути, попереджають лікарі.
А часто кошти, які могли б допомогти, люди просто неправильно використовують. Наприклад, гірчичники ні в якому разі не можна прикладати при високій температурі. Тому що стан хворого тільки погіршиться.
А ось фітотерапію, або популярну в народі гомеопатію, лікарі вважають безпечною. Але за умови, якщо її правильно призначити і приймати. Адже препаратів рослинного походження теж притаманний побічний ефект.